השבוע הולך להיות אחרת. כך החלטתי. כבר בסוף השבוע הקודם, ארגנתי את כל המשימות לשבוע הבא, עם חלוקה מסודרת לימים. כן, השבוע הולך להיות אחרת לגמרי.
ובמציאות, יום ראשון היה מעולה. אפקטיבי לגמרי. הכל תקתק כמו שעון. ביום שני, התחלתי לזייף. חלק מהמשימות התפספסו לי, וחלק אחר עשיתי באיכות נמוכה מהסטנדרטים שלי. וביום שלישי, כבר לגמרי יצאתי מאיזון, נכנסתי לעמדה שאני כל כך שונא- מגיב למשימות ולדרישות של אנשים אחרים. וכך מצאתי את עצמי בסוף היום מותש, מתוסכל וערימה של משימות שעוד יש לבצע. איך יוצאים מהפלונטר הזה?

לאזופוס יש משל, שאולי יוכל לשפוך אור על האתגר הזה.
היו היה איכר עני שעבד בכל יום שעות ארוכות- חרש את השדה, עישב את עצי הפרי וטיפל בחיות המשק. יום אחד, מגלה האיכר להפתעתו ביצת זהב תחת האווזה שלו. מתקשה להאמין למזלו הטוב, רץ האיכר לברר האם אכן מדובר בביצת זהב. לשמחתו הרבה- מתגלה שזו ביצת זהב טהור. זהו! הקיץ הקץ על בעיותיו הכלכליות לעתיד הנראה לעין.
למחרת בבוקר, האיכר מגלה ביצת זהב נוספת. לא היה קץ לאושרו. וכשביום השלישי מוצא האיכר ביצת זהב שלישית, הוא פוצח בריקוד של שמחה. מאז אותו יום מאושר, בכל בוקר התעורר האיכר, והלך לאסוף בחדווה את ביצת הזהב החדשה. עם הזמן, נעשה האיכר חמדן וכבר התעייף מלחכות בכל יום לביצה אחת בלבד. הוא רצה את כל הביצים. כאן ועכשיו. הוא ניגש לאווזה בצעדים בוטחים, שחט אותה וביתר את ביטנה. לדאבונו הרב, הוא לא מצא שם דבר. ומנגד, אווזת ביצי הזהב שלו אבדה לעד.
פעמים רבות אנחנו בטוחים שהיכולת שלנו להיות אפקטיביים ולהשיג מטרות ויעדים במציאות, היא פשוט להשיג עוד ועוד ועוד תוצאות (ביצי זהב) אך, בלי לשים אנחנו שוכחים נתון אחד חשוב. והוא היכולת שלנו לייצר את התוצאות האלה (אווזת הזהב).
עלינו לשמור על יכולת הייצור שלנו. לכל אחד יש דברים אחרים שמסייעים לו לשמור על יכולת הייצור- זה יכול להיות קריאת ספר טוב, אימון כושר, מפגש עם חברים, שמיעת פודקסט, מדיטציה או מנוחה בין משימה למשימה. כל אחד ומה שעושה לו טוב (כמובן, שאתם מוזמנים להוסיף רעיונות שמתאימים לכם..).
אבל חשוב לזכור שהנוסחה לשמירת האפקטיביות שלנו טמונה ביכולת למצוא איזון בין התוצאות שאנו משיגים ובין היכולת שלנו לייצר את התוצאות.
אם לא נשמור על אווזת ביצי הזהב האישית שלנו- היא תאבד לנו ויחד איתה נאבד גם את היכולת להשיג ביצי זהב נוספות.

נקודה להתבוננות-
חשוב לעצמך, מהי הפעולה שאני יכול להוסיף לשגרת העבודה היומית או השבועית שלי, שתוסיף לי אנרגיה, שלווה ומיקוד?
את הפעולה הזו, נסה לשלב בשגרת העבודה שלך במהלך השבוע הקרוב, ובסופו תבחן את ההשפעה שלה עליך.

טואול - בניית אתרים